Kamenné koberce

Na Slovensku sa dostáva do popredia nová technológia na obnovu starých prípadne pokládka úplne nových podláh. Na základe špeciálnej živice a použitím kamienkov rôznej veľkosti sa dosiahne výnimočný a veľmi praktický povrch. Toto riešenie je vhodné tak ako do exteriérov, ale aj interiérov.

kamenne-koberce-02Tento spôsob podlahy na báze živice a kameniva ma veľké využitie pri rekonštrukcii starých zámkových dlažieb, betónových chodníkov a povrchov, či akýchkoľvek iných druhov dlažby. Problém nie je ani pri príjazdových cestách či plochách s vyššou nosnosťou.

Zmes kameniva je vaščinou tvorená z riečneho štrku alebo mramorovej drte. Použivajú sa rôzne farby aj frakcie takže zákazník si vie doladiť vzhľad podľa vlastných predstáv. Na realizáciu sa používa vaščinou frakcia od 8mm do 16mm.

kamenne-koberce-03Medzi hlavné vlastnosti kamenných kobercov patria: protišmykovosť, mrazuvzdornosť, vodopriepustnosť, odolnosť proti poveternostným vplyvom, farebná stálosť, celistvosť,  exkluzívne vyzerajúci povrch bez špárového efektu. Keďže sú vodopriepustné sú vhodné do vlhkého prostredia, netvoria sa na nich kaluže vody, nešmýkajú sa v zimnom období, sú nenáročné na údržbu počas celého roka.

Kamenné koberce sú vhodné na chodníky, schody, prejazdové cesty, vjazdy do garáží, na terasy či okolia bazénov.

Kamenné podlahy sa považujú za neškodné z ekologického ako aj zdravotného hľadiska.

Comments are closed.