Solárne škridle

Prinášame Vám informáciu o novinke tzv. solárne škridle, resp. solárne škridlové kolektory. Táto novinka je samozrejme patentovaná a majitelia budú môcť byť nezávislý od prírodných zdrojov ako je plyn a olej.

Najväčšou výhodou je vizuálny vzhľad, ktorý sa ničím neodlišuje od obyčajnej škridly, naviac nie je potrebné inštalovať solárne panely, ani žiadne ďalšie solárne moduly. Ďalšou nespornou výhodou je to, že tieto škridle fungujú takmer nepretržite a energia sa získava z ovzdušia, v daždi aj pri vetre, a to znamená nielen cez deň, ale aj v noci. Navyše tento systém dokáže nielen produkovať teplo v domove, ale dokonca je možné ho využiť aj na chladenie počas horúcich dní.

Z technického hľadiska- solárny škridlový kolektor je termický hliníkový kolektor zhotovený presne na profil strešných škridiel a je priamo spojený s originálnou škridlou. Vyrába sa vo všetkých bežných škridlových profiloch a farbách.

Ako to funguje?

Tekutina zohriata prostredníctvom škridlových kolektorov sa privedie do solárneho tepelného čerpadla. Solárne tepelné čerpadlo je takisto technická novinka. Dôsledkom cirkulácie sa teplo odvádza z tekutiny kolektora. Ochladená tekutina sa potom opäť vráti do strešného kolektora. Takto opakovanou cirkuláciou sa teplota v akumulátore postupne zvyšuje. Samotný proces sa opakuje dovtedy, pokiaľ nie je teplota v zásobníku natoľko vysoká, že môže zásobiť všetky vykurovacie telesá v dome. Vďaka tomuto prevratnému systému potrebuje solárne tepelné čerpadlo až o dve tretiny menej prúdu ako bežné čerpadlá.

Comments are closed.